Dažniausiai užduodami klausimai

Tam, kad naudotis „Cgates“ interneto paslauga, būtina, kad Jūsų kompiuteris būtų sukonfigūruotas automatiškai gauti IP adresą iš DHCP serverio.
Jei turite maršrutizatorių, „auto nustatymus (DHCP)“ turite nustatyti maršrutizatoriuje, vadovaudamiesi savo maršrutizatoriaus naudojimosi instrukcija.

Rūpinamės jūsų namų interneto saugumu, todėl rekomenduojame reguliariai, bent kartą per metus, keisti belaidžio Wi-Fi ryšio slaptažodį.
Jei naudojate gamyklinį slaptažodį, kuris yra užklijuotas ant maršrutizatoriaus nugarėlės, jį siūlome jau dabar pakeisti į saugesnį, jūsų pačių sugalvotą. Tam būtinai naudokite bent vieną didžiąją ir mažąją raidę, bent vieną skaičių ar kitą simbolį.
Namų Wi-Fi įrenginio slaptažodį galite pasikeisti prisijungę prie Wi-Fi vartotojo sąsajos.
Patariame nenaudoti vienodų slaptažodžių keliose skirtingose paskyrose. Taip pat nenaudokite tokių paprastų, lengvai atspėjamų slaptažodžių, kaip „123456“, „Slaptazodis1“, „abc123“ ir pan.
Primename, kad atnaujinus slaptažodį, jį reikės įvesti ir kituose įrenginiuose, kurie jungiasi prie jūsų namų tinklo.

Paskambinkite į „Sugardas“ klientų aptarnavimo centrą ir pateikite plano keitimo prašymą. Planus keičiame nuo mėnesio pirmos dienos. Plano keitimas gali būti mokamas.

Pakeitus kompiuterį mūsų sistema nežino naujo kompiuterio MAC adreso, todėl negalite naudotis internetu. Tokiu atveju paskambinkite mums, praneškite naujo kompiuterio MAC adresą ir interneto ryšys netrukus bus atnaujintas. Taip pat rekomenduojame įsirengti namuose belaidį Wi-Fi internetą – galėsite naudotis internetu keliais kompiuteriais ir keisti juos nepatirdami jokio nepatogumo.

MAC adresas keičiamas abonentui paskambinus į Klientų aptarnavimo centrą ir pranešus apie tai.

MAC (angl. Media Access Control) yra fizinis tinklo plokštės adresas. Tai yra unikalus gamintojo suteikiamas tinklo plokštės adresas. MAC adresą galite sužinoti taip:
1 žingsnis: Apatinėje kompiuterio ekrano juostoje spauskite „Start“ ir pasirinkite „Run“.
2 žingsnis: Eilutėje „Open“ surinkite „cmd“ (be kabučių) ir paspauskite „Enter“.
3 žingsnis: Pasirodžiusios komandinės eilutės lange surinkite „ipconfig /all“ (be kabučių) ir spauskite „Enter“.
4 žingsnis: Jei tinklo plokštės tvarkyklės įdiegtos tinkamai ir veikia TCP/IP protokolas, po užrašu „Ethernet adapter Local area Connection“ nurodytas „Physical Address“ ir yra fizinis tinklo plokštės adresas (MAC).

DHCP (angl. Dynamic Host Control Protocol) serveriu vadinamas serveris, kuris kiekvienam kompiuteriui suteikia IP adresą pagal tam tikras taisykles.

Norėdami namuose sukurti belaidžio interneto (Wi-Fi) prieigos tašką, įsigykite arba išsinuomokite pas mus belaidžio interneto skirstytuvą (dar vadinamą maršrutizatoriumi). Juo galima sujungti kelis kompiuterius į vieną tinklą, bendrai dalintis duomenimis, spausdinti dokumentus ir naudotis internetu namuose be jokių laidų.

IP adresas – unikalus numeris, identifikuojantis kompiuterį tinkle ir internete. IP adresą sudaro keturios taškais atskirtos skaičių grupės, pavyzdžiui, 84.32.X.X. arba 192.168.160.X (X – skaičių grupė iš 1-3 skaitmenų).

Šviesolaidiniame tinkle visiems abonentams yra suteikiami išoriniai IP adresai. Išorinis IP adresas yra pasiekiamas iš bet kokio kompiuterio, turinčio priėjimą prie interneto.